Şirket Profili

“ÜRETİYORUM ÖYLEYSE VARIM” - Ümit Ömer Baran

Medbar yüksek kalitede tek kullanımlık sarf malzemeler araştırıp, geliştirip, tasarlayıp üretmektedir. 35 yıllık deneyimi ile pazara yenilikçi, birbirini tamamlayıcı ve ulaşılabilir ürünler sunmaktadır. 

Kurucumuz Ümit Ömer Baran 1979 yılında tek kullanımlık medikal malzemeler üretimi için alt yapı çalışmalarına başlamıştır. 1984 yılında İztıpsan Ümit Ömer Baran tarafından Karabağlarda aile şirketi olarak kurulmuştur. 25 çalışanı ile tek kullanımlık medikal ürünler konusunda Türkiye'de de hiç üretilmemiş malzemelerin üretilmesine onculuk yapmıştır. Göz Bandı, Mikroskop Kılıfı ve Kamera Kılıfı gibi tek kullanımlık malzemelerin Türkiye'de ilk, dünyada sayılı üreticilerinden olmayı başarmıştır. 1998 yılında çoklu ortaklığa dönüştükten sonra diğer ortakların sanayici kökenli olmamasından dolayı 1999 yılında Ümit Ömer Baran şirket ortaklığından ayrılmıştır. Ardından  tek kullanımlık medikal malzemeler piyasasının artışı gözlenmiş; enfeksiyon kontrolü ön plana çıkacağı düşünülerek, sektöre tekrar girmek için stratejiler oluşturulmuştur.

Medbar Tıbbi Malzemeler Ltd. Şti. 2006 Mart ayında İzmir Sarnıç’ta faaliyetine başlamıştır. 

Medbar 300 m2 kapalı alanı, beş çalışanı ve 27 yıllık deneyimi ile sektöre küçük ama hızlı bir giriş yapmıştır.  Yurt içi satışların hızla artması, 2008 yılında ihracatın başlaması ve artarak sürmesi ile kapasite arttırılması ihtiyacı hissedilmiştir.

Bugün itibariyle Medbar; 200 çalışanı ile 10,000 m2 kapalı alanda ürettiği ürünlerini 6 kıta72 ülkede piyasaya arz etmektedir. Ar-Ge ye verdiği önemle birlikte ürün sayısını her geçen gün arttıran Medbar hızla büyümeye devam etmektedir. Dünyanın en büyük 5 sağlık firmasından 2 tanesi ile stratejik ortaklık anlaşmaları imzalamıştır. 

Tüm çalışanların farkında olduğu kalite bilinci ile Medbar olarak aranan ve izlenen bir marka olmayı hedefliyoruz.

İnsan kaynağımız, deneyimimiz, mükemmeliyetçiliğimiz ve girişimci ruhumuz sahip olduğumuz en önemli varlıklardır.


BİZE ULAŞIN

  • 1142 sok no:35 Sarnıç - Gaziemir 35414 İzmir / Türkiye

  • +90 444 11 76
  • +90 232 281 66 48
  • info@medbar.com.tr

MEDBAR ANKET

150 çalışanı ile Medbar 72 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Ar-Ge ye verdiği önemle birlikte ürün sayısını her geçen gün arttıran Medbar hızla büyümeye devam etmektedir. Büyüyen firmamızın gelişmesine siz de katkıda bulunmak ister misiniz?

Anketimize katılmak için tıklayınız

Yorum ve bildirimleriniz bizim için çok değerlidir!..